هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.
حلول ماه مبارک رمضان مبارک

الإثنين سبتمبر 01, 2008 11:28 pm من طرف Admin

حلول ماه مبارک رمضان مبارک cheers

تعاليق: 0

افتتاح رسمي انجمن مجازي با پيام آقاي ابراهيم بيگي

الثلاثاء أغسطس 26, 2008 2:41 am من طرف Admin

مژده bounce affraid alien
پنجشنبه 7 شهریور
افتتاح انجمن مجازی
از علاقه مندان در تاریخ یکشنبه 7 شهریور ثبت نام به عمل می آید.. لازم به ذکر است که …

اخبار مدرسه

الخميس أغسطس 21, 2008 10:02 pm من طرف Admin

توزیع روپوش Arrow
پنجم شهریور 1387 . تاریخ توزیع روپوش مدرسه..
لازم به توجه است که ثبت نام قبلی نیاز نیست و کافیست دانش آموز در تاریخ 5 …

اخبار اختصاصي انجمن

الخميس أغسطس 21, 2008 9:55 pm من طرف Admin

انجمن آندي افتتاح مي شود.. بزودی Arrow
دوستان و دانش آموزانی که علاقه مند به عضویت و ارسال مطالب خود در انجمن مجازی آندی می باشند با دفتر مدرسه آندی …

ورود

كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟

المواضيع الأخيرة
» رياضيات در گذشته چگونه بود؟
نوجوانان با صبحانه Emptyالجمعة سبتمبر 05, 2008 2:11 pm من طرف ANISHTAIN

» حلول ماه مبارک رمضان مبارک
نوجوانان با صبحانه Emptyالإثنين سبتمبر 01, 2008 11:28 pm من طرف Admin

» نوجوانان با صبحانه
نوجوانان با صبحانه Emptyالثلاثاء أغسطس 26, 2008 3:36 am من طرف Admin

» افتتاح رسمي انجمن مجازي با پيام آقاي ابراهيم بيگي
نوجوانان با صبحانه Emptyالثلاثاء أغسطس 26, 2008 2:41 am من طرف Admin

» لامپ وظيفه شناس
نوجوانان با صبحانه Emptyالأحد أغسطس 24, 2008 11:42 pm من طرف ANISHTAIN

» شعر و شاعري
نوجوانان با صبحانه Emptyالأحد أغسطس 24, 2008 11:40 pm من طرف ANISHTAIN

» مراحل ساخت يك توپ فوتبال
نوجوانان با صبحانه Emptyالأحد أغسطس 24, 2008 11:25 pm من طرف ANISHTAIN

» هر روز يك دقيقه
نوجوانان با صبحانه Emptyالأحد أغسطس 24, 2008 10:56 pm من طرف ANISHTAIN

» جهان، رياضي است
نوجوانان با صبحانه Emptyالأحد أغسطس 24, 2008 10:43 pm من طرف ANISHTAIN

كساني كه Online هستند
در مجموع 1 كاربر Online ميباشد :: 0 كاربر ثبت نام شده، 0 كاربر مخفي و 1 مهمان

هيچ كدام

[ مُعاينة اللائحة بأكملها ]

بيشترين آمار حضور كاربران در سايت برابر 21 و در تاريخ الإثنين يونيو 08, 2020 2:45 pm بوده است.
جستجو

نتائج البحث

Rechercher بحث متقدم

نوجوانان با صبحانه

نوجوانان با صبحانه Empty نوجوانان با صبحانه

پست  Admin الثلاثاء أغسطس 26, 2008 3:36 am

نوجوانانی که مراقب وزن بدن و اندام خود هستند ممکن است تصور کنند حذف صبحانه به کاهش وزن کمک می کند، اما تحقیقاتی در آمریکا حاکی از آن است که عکس این موضوع ممکن است صادق باشد.
در مطالعه ای پنج ساله به روی بیش از دو هزار نوجوان، آنهایی که از خوردن صبحانه پرهیز کرده بودند به طور متوسط وزن بدنشان پنج پوند (دو کیلو و 300 گرم) بیش از کسانی بود که صبحانه را حذف نکرده بودند.
این درحالی است که کسانی که صبحانه می خوردند مجموعا در طول روز کالری بیشتری مصرف کرده بودند.
اما مطالعه ای که نتایج آن در نشریه “طب اطفال” (Pediatrics) چاپ شده دریافت که احتمال آنکه این گروه (اهل خوردن صبحانه) فعال تر باشند خیلی بیشتر است.
تحقیقات دانشگاه مینه سوتا بر وزن مجموعه فزاینده ای از شواهد، دایر بر اینکه کسانی که صبحانه می خورند - چه جوان چه پیر - لاغرتر از کسانی هستند که از آن پرهیز می کنند، می افزاید.
مارک پریرا، سرپرست این تحقیقات، گفت: “ممکن است در نگاه اول با برداشت شهودی انسان متغایر به نظر برسد. اما هرچند این گروه کالری بیشتری مصرف می کنند، اما برای سوزاندن آنها بیشتر فعالیت کردند، و این احتمالا به خاطر این است که کسانی که صبحانه می خوردند دیگر آنقدر احساس بی حالی نمی کنند.”
“هرچند بهترین حالت این است که چیز سالمی بخورید، اما شواهد به نفع خوردن صبحانه، حالا هر چه می خواهد باشد، بر نخوردن آن سنگینی می کند.”
ضد و نقیض
حدود 25 درصد از افراد گروه مورد مطالعه اغلب از خوردن صبحانه پرهیز می کرد، و این مساله به خصوص در میان زنان نوجوان چشمگیر بود.
آقای پریرا گفت: “این مساله فقط مختص دخترها نیست، اما مسلما در میان این گروه مشکل بزرگتری است.”
“آنها از صبحانه می زنند چون نگرانند وزنشان بالا برود - و تناقض آمیز است که کسانی که نگران نیستند و صبح غذا می خورند همان کسانی هستند که وزنشان را پایین تر نگاه می دارند.”
تم فرای، رئیس بنیاد رشد کودک در “مجمع ملی بحث درباره اضافه وزن” گفت که این یافته ها نشان می دهد چقدر مهم است یک پیام روشن و عاری از تناقض به جوانان داده شود.
وی گفت: “مشکل واقعی فراوانی و تکثر توصیه هایی است که در مورد چاقی می شود. لازم است ابهامی باقی نگذاریم که خوردن غذا سر وقت و به طور منظم حیاتی است - و اینکه یک صبحانه درست خیلی لازم است.”
“اگر شما روز را با خوردن غذایی خوب شروع کنید، بیشتر احساس سرزندگی می کنید، انرژی بیشتری برای حرکت و فعالیت دارید و این یعنی اینکه انرژی بیشتری می سوزانید.”
نوجوانان تنها کسانی نیستند که احتمالا از خوردن صبحانه بهره مند خواهند شد.
در مطالعه ای بر حدود هفت هزار فرد میانسال در نورفوک، تیمی از دانشگاه کمبریج دریافت که کسانی که بیشترین صبحانه را خوردند کمترین اضافه وزن را داشتند.
BBC
Admin
Admin
Admin
Admin

تعداد پستها : 23
Registration date : 2008-08-10

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه